Nasz zespół

Maria Olizar-Kościńska

Inicjatorka utworzenia Studia Rysunku OZ

Grafik i pedagog z wykształcenia. Ukończyła studia na wydziałach Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych oraz Edukacji Artystycznej na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Przed otwarciem szkoły rysunku uczyła w szkole podstawowej, a następnie prowadziła szkolenia z zakresu sztuk plastycznych dla kadr pedagogicznych na terenie całej Polski. Doświadczenie pracy z dziećmi i młodzieżą, które zbiera od przeszło dekady, wykorzystuje w zajęciach artystycznych.

Lubi rysować ołówkiem, tuszem i cienkopisami. Najchętniej rysuje przyrodę, architekturę i samochody.

Katarzyna Stefanowska

Prowadząca zajęcia w Studiu Rysunku OZ
Graficzka i ilustratorka
Ukończyła liceum plastyczne w Kielcach im. Józefa Szermentowskiego oraz studia na wydziale Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie z wyróżnieniem. Najbardziej lubi rysować w stylu klasycznym oraz w stylu mangowym i przekazywać swoją wiedzę i umiejętności dzieciom. 
Od kilku lat współpracuje z firmą Polkoszulek przy tworzeniu nadruków na koszulki o tematyce retro oraz z Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.

Weronika Nowojska

Prowadząca zajęcia w Studiu Rysunku OZ

Studentka IV roku Malarstwa na Warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy głównie w technice olejnej, akwareli, oraz digital paintingu. Organizowała wyjazdy i zajęcia dla dzieci w różnym wieku. Najchętniej maluje portrety, postać człowieka i naturę, uwielbia bawić się kolorem w obrazie.

Karol Kowalczyk

Prowadzący zajęcia w Studiu Rysunku OZ

Student III roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie
. Jego ulubione techniki to: malarstwo olejne digital painting, pastela olejna i akwarela. W swoich pracach ważna jest relacja między światłem i kolorem. Posiada doświadczenie zarówno w pracy w dziećmi jak i z młodzieżą zdającą na uczelnie wyższe.

Patrycja Skrzynecka

Prowadząca zajęcia z mangi w Studiu Rysunku OZ

Ilustratorka, graficzka i animatorka. Absolwentka na wydziale Sztuki Nowych Mediów na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych w Warszawie. Ukończyła akademickie Liceum Ogólnokształcącego przy PJATK. Wcześniej pracowała jako grafik komputerowy. Kocha Japonię, w swoich pracach  łączy styl komiksowy i mangowy, ale inne techniki i dziedziny sztuki nie są jej obce


Weronika Żurowska

Prowadząca zajęcia z komiksu w Studiu Rysunku OZ

 Ilustratorka i graficzka. Absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Wydziału Komiksu Ecole Superieure des Arts Plastiques Saint Luc w Brukseli. Autorka ilustracji do kilku książek dla dzieci (w tym dwóch o Róży Czackiej), ostatnia książka to Klimatyczni pióra Olgi Ślepowrońskiej. Współpracowała jako rysowniczka przy wystawach: O-powiadaj. Japonia w pięciu opowieściach i Idź na żywioł w Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. Tworzy ilustracje do teatrów kamishibai. W chwilach wolnych śpiewa.

Zapisy

Studio OZ

ul. Stefana Szolc-Rogozińskiego 10, Warszawa

e-mailowo
studiorysunkuoz@gmail.com,
biuro@studiorysunkuoz.pl
telefonicznie